O ZAWODACH

Legenda

O KRÓLU I TURZE

Ultratur jest ciekawym biegiem

BIEGNIEMY PRZEZ PIĘKNĄ PUSZCZĘ ZIELONKĘ

Ultratur jest nowym i ciekawym biegiem przez piękną Puszczę Zielonkę. Startujemy i finiszujemy w pięknym dworku Oskoma Trzaskowo w sąsiedztwie Puszczy i pól golfowych

Ruszamy z trzecią edycją, która będzie miała miejsce w dniu 8 października 2023 (niedziela).

Znacie legendę o królu i turze, która pochodzi właśnie z Puszczy Zielonki? Źródłem naszej inspiracji były legendy Puszczy Zielonki udostępnione przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. 

Przed wieloma wiekami król Polski Kazimierz III zwany Wielkim, ostatni z dynastii Piastów, postanowił wybrać się na wielkie polowanie. Zwierzyny łownej w lasach żyło wówczas wiele, a król był wybornym myśliwym. Często przybywał do starego grodu zwanego Gnieznem.

Nieopodal rozciągała się Puszcza Zielonka – kraina wielkich drzew, nieprzebytych kniei, pełna wszelkich zwierząt i ptaków. Nic więc dziwnego, że król Kazimierz, przy okazji pobytu w Gnieźnie, udał się na łowy w towarzystwie swoich wojów. Tak się zapędził w tej puszczy, tak się zagalopował, że samotnie odszedł daleko, daleko od towarzyszy. Oj, biada być samemu w tak wielkim lesie! Rozejrzał się zdumiony i przerażony – nagle naprzeciw władcy stanął olbrzymi tur.

 

ultratur-0681
ultratur-0860

Spojrzeli sobie w oczy, przed walką nie było ucieczki! Król Kazimierz był potężnym mężczyzną, ale i tak długo, z wielkim trudem mierzył się z ogromnym turem. Powalił go wreszcie i ocalił swoje życie. Wielce uradowany rzekł do swoich wojów: „Na pamiątkę mojego zwycięstwa założę w tym miejscu osadę, zwaną Turostowo”. I tak Kazimierz III okazał się nie tylko wielkim, ale też odważnym i mądrym władcą.

Chcemy odczarować postać tura jako króla Puszczy a walkę jaką stoczycie – będzie z dystansem i samym sobą. U nas tur będzie pozytywną postacią, która będzie was pilnować na całej trasie.

Program

CO BĘDZIE NA WAS CZEKAĆ?

IMG_7370

3 dystanse: 14, 27 i 51 km.

Piękna jesienna przyroda w Puszczy Zielonce.

Odpowiednio dobrane punkty żywieniowe na trasie.

Dedykowana strefa finiszera gdzie uzupełnicie stracone kalorie.

Atrakcje towarzyszące: animacje dla najmłodszych, jednodniowe przedszkole dla pociech – możliwość zorganizowanej opieki nad waszymi pociechami, kiedy wy uczestniczycie w biegu, możliwość nauki gry w golfa, restauracja Oskoma i wiele innych.

Szczegóły

Start/Meta – Oskoma Trzaskowo (restauracja i pole golfowe):

  • Dystans 51 km – start 8:30;
  • Dystans 27 km – start 9:15;
  • Dystans 14 km – start 10:00;
  • Dystans 14 km/
   NW
   start 10:15;
  • Bieg dla dzieci – start 12:00.

Obszar: Puszcza Zielonka (związek międzygminny Puszcza Zielonka).

Organizatorzy: 

APS AGENCY 

REGON: 369044336, NIP: 7831769652; ul. Bóżnicza, nr 15, lok. 18, 61-751 Poznań.

Koszyk na zakupy

Droga społeczności ULTRA TURA.

Jest nam ciężko o tym pisać - walka organizacyjna trwała jeszcze w tym tygodniu, ale niczym w długim biegu - trzeba umieć powiedzieć "nie" i zejść z trasy - to wielka sztuka i duża trudność…

Po kolei i otwartym kodem do Was.

Nie mamy możliwości sfinansowania organizacji biegu i nie jest to kwestia zysku / straty w jakiejś niskiej skali. Wolimy Wam oddać środki (o tym poniżej) niż brnąć w temat, którego finał będzie np. słaby jakościowo. Nie chcemy takiej imprezy dla Was.

Nie otrzymaliśmy wsparcia od samorządu, nie mamy wsparcia od Trzaskowa (Oskoma), która to restauracja zakończyła niestety działalność. Wykruszyli się sponsorzy. To wszystko zbiegło się w czasie z wiadomym wzrostem cen oraz piętrzeniem problemów (co także oznacza większe koszty) natury organizacyjnej (projekty organizacji ruchu, kwestie formalne, pozwolenia). Stanęliśmy przed wyborem: robić żeby robić - czy w tym roku powiedzieć STOP, przeorganizować się / także z punktem startu / mety, poszukaniem sponsorów i dofinansowania, podniesieniem jakości, etc.

Wybraliśmy to drugie. Jest nam trudno o tym pisać, ale w tym roku Ultratur nie odbędzie się. Przepraszamy - próbowaliśmy.

Co dalej?

Dajemy Wam 2 opcje:

1) zwrot środków w terminie max do 21 dni roboczych od zgłoszenia - prosimy wysłać maila na adres: kontakt@ultratur.pl podając dane, co przyspieszy przelew.

Prosimy o zgłoszenia w sprawie zwrotu do 8 PAŹDZIERNIKA, czyli planowanej daty zawodów - po tym terminie Wasza opłata przejdzie na opcję nr 2, czyli:

2) przepisanie środków na jesień 2024 - wówczas start będzie w cenie, jaką już zapłaciliście. Wierzymy, że zorganizujemy Ultratur w innym miejscu, z innym wsparciem - ale oczywiście w Puszczy Zielonce.

Rozumiemy rozczarowanie - wierzcie nam, że podzielamy Wasze opinie. Jest nam po prostu przykro.

Do zobaczenia - mamy nadzieję - na biegowych traktach Puszczy Zielonki.